Prague Open Beach Handball

16 stycznia, 2024

Po trzech dniach intensywnych zmagań, nasza drużyna wróciła z turnieju Prague Open Beach Handball, bogatsza o niezapomniane doświadczenia i pełna pozytywnych emocji!

Prague Open Beach Handball to ogólnoeuropejski turniej piłki ręcznej plażowej. W tym roku odbył się w dniach 12-14 stycznia, pojechaliśmy na niego w składzie:

DRUŻYNA DZIEWCZYN: Laura Luciani, Aleksandra Popow, Claudia Raczyńska, Wiktoria Pelc, Grażyna Scharmach, Katya Avseenko, Julia Talarczyk, Oliwią Onifaciuk, Wiktoria Hermann, Lilianna Siuda

DRUŻYNA CHŁOPAKÓW: Marek Barcik, Maciej Barcik, Marcin Hawełek, Jakub Kret, Konstanty Rybak, Marek Sysio, Radosław Siuda, George Alferis, Lorenzo Curcio.

Co ciekawe, do naszej drużyny chłopaków poprosili o dołączenie zawodnicy Australijczyk – George Alferis i Włoch – Lorenzo Curcio.

Turniej, który odbył się w malowniczej Pradze, nie tylko dostarczył nam emocjonujących rozgrywek i zaspokojenia potrzeby zaciętej rywalizacji. Wyjazd stworzył także doskonałą okazję do integracji i umacniania więzi z drużyną, wspólnego przeżywania przebiegu meczy, całego napięcia, radości, nadzieji, wzruszenia oraz oczywiście zabawy i odetchnięcia po rozgrywkach. Mieliśmy okazję spotkać się ze starymi znajomymi z różnych państw, poznanych na przestrzeni ostatnich lat na innych turniejach (a także do nawiązania nowych przyjaźni ). W wydarzeniu brały udział drużyny z Czech, Węgier, Anglii, Niemiec, Włoch, Słowacji, Portugalii, Chorwacji i Polski. Jest to jedna z nielicznych okazji, by w okresie zimowym uczestniczyć w turnieju piłki ręcznej plażowej na tak dużą skalę.

Nasi Szczypiorniści byli zachwyceni! Atmosfera zawodów, okrzyki kibiców, dla niektórych zawodników pierwsze rozgrywki na piasku. Wspaniale było uczestniczyć w wydarzeniu, w którym każdy sportowiec jest zaangażowany i daje z siebie 100%, kiedy czuje się, że każdemu zależy. Równie budująca jest obserwacja, że regularne treningi i samodyscyplina dają niesamowite efekty. I w tym momencie chcielibyśmy pogratulować i podziękować naszym wspaniałym trenerom! Ćwiczenie sprawności fizycznej, umiejętności sportowych, silnego charakteru, odwagi i samozaparcia – to dzięki Wam, kochani trenerzy, mamy możliwość uczestnictwa w takich zawodach!

Po prawie półrocznej przerwie od gry w piłkę na plaży ponownie poczuliśmy urok piasku pod stopami. Jest to doprawdy niesamowite, jak różnią się między sobą piłka ręczna plażowa, a halowa! Można poczuć zupełnie inny rodzaj radości z rozgrywek. Nasze dziewczyny na tegorocznym turnieju zdobyły 9. miejsce, podczas gdy chłopcy zajęli 13. pozycję

Jak widać na załączonych zdjęciach, turniej był wyjątkowo emocjonujący, w związku z czym liczyła się każda chwila przerwy i odpoczynku – z których to zawodnicy intensywnie korzystali. Turniej rozgrywał się na Praskiej hali pneumatycznej (potocznie nazywanej balonem), w której na całej przestrzeni podłoże stanowił piasek (stąd m. in. te komfortowe warunki na wypoczynek obok boisk ).

Nie możemy zapomnieć o wyjątkowym wsparciu, jakie otrzymaliśmy od wszystkich naszych kibiców. Wasza energia była dla nas nieocenionym motorem napędowym, dziękujemy Wam – jesteście niezastąpieni!

Teraz, z nowymi doświadczeniami i energią, wracamy do treningów na hali, gotowi na kolejne wyzwania.

Do zobaczenia na piasku już niedługo!

SZCZYPIORNIAK BIELSKO
× Co możemy dla Ciebie zrobić?