VIII Charytatywny Turniej Piłki Ręcznej Plażowej

1 września, 2022

W dniach 16-17 lipca 2022, na Pływalni Start w Bielsku-Białej obiekcie BBOSiR, odbył się VIII Charytatywny Turniej Piłki Ręcznej Plażowej Gramy dla. W tej edycji turnieju zbieraliśmy pieniądze na rehabilitację i leczenie Poli oraz Franka. Podczas turnieju, jak co roku, wolontariusze przygotowali wspaniałe miasteczko gier i zabaw dla dzieci oraz liczne punkty gastronomiczne. Wydarzenie w sobotę 16 lipca uświetniły występy artystyczne, między innymi: KS Start Bielsko-Biała, Szkoła Tańca Cubana oraz Cubana Pole Dance Studio, pokaz elementów łuczniczych przez Akademię Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki oraz Powrót Bractwa Śródziemia a wieczorem odbył się Teatr Ognia Tesserakt. Oprócz tych atrakcji odbyły się również pokazy wozów strażackich i wodne szaleństwa przygotowane przez strażaków z OSP Bielsko-Biała oraz pokazy profilaktyki bezpieczeństwa zaprezentowane przez funkcjonariuszy bielskiej Policji. W niedzielę natomiast przed basenem, przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa, został podstawiony mobilny punkt poboru krwi a od 11:00 do 14:00 trwał Maraton Zumby. W przerwach meczy półfinałowych i finałowych swoimi akrobacjami i występami uraczyły nas dziewczyny z Cheerleaders Ergo Śląsk.

Przez dwa dni trwania turnieju zbieraliśmy wolne datki do puszek a cały dochód został przekazany rodzicom Poli i Franka. Poza tym przez kilka tygodni na specjalnej grupie na facebooku odbywały się Licytacje przeróżnych voucherów oraz usług, z których to również cały dochód został przekazany rodzicom naszych wojowników. Jesteśmy na etapie podliczania zebranych kwot, ale możemy już was zapewnić, że pobiliśmy zeszłoroczny rekord!

Oprócz charytatywnego aspektu wydarzenia turniej był również Eliminacjami do Mistrzostw Polski oraz, jako jedyne wydarzenie w Polsce, zawodami rangi EBT – European Beach Tournament. Zespoły z Polski i Europy rywalizowały przez dwa dni trwania turnieju. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych – odbył się Beach Handball Camp, w którym nasi najmłodsi zawodnicy próbowali swoich sił na piasku.

Do rywalizacji seniorskiej zgłosiło się 11 ekip męskich oraz 12 damskich. Mieliśmy okazję gościć zawodników oraz sędziów z różnych zakątków Europy, między innymi z Włoch, Chorwacji, Słowacji czy Czech. Wspaniałe mecze doprowadziły oczywiście do finałów, w których tryumfowały zespoły: w kategorii męskiej BHT Petra Płock, w kategorii damskiej BHT Byczki Kowalewo Pomorskie. Jak to bywa w piłce ręcznej plażowej liczyła się dobra zabawa – nie mogło zabraknąć największych hitów z „plażówki” do których mogliśmy się bawić całe dwa dni.

Nasi zawodnicy z KS Szczypiorniak Bielsko-Biała zaprezentowali się jako BHT Bielsko-Biała zarówno w kategorii damskiej jak i męskiej. Walczyliśmy dzielnie, oddaliśmy serce na boisku i zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony. Szczególnie cieszą zwycięstwo naszych Panów z BHT Anilana Łódź aż 2:0 oraz historyczne zwycięstwo po shoot-outach naszej damskiej sekcji z SAS Gdańsk. Każdy turniej sprawia, że nasze drużyny się rozwijają i zdobywają doświadczenie by jak najlepiej zaprezentować się na kolejnych turniejach.

Na turniej w Bielsku-Białej co roku czekają zawodnicy i sympatycy z całej Polski i Europy. Połączenie rywalizacji sportowej oraz celów dobroczynnych z roku na rok przyciąga do naszego miasta coraz więcej osób, co sprawia, że to wydarzenia rośnie w naszych oczach.

VIII Charytatywny Turniej Piłki Ręcznej Plażowej Gramy dla dobiegł końca, ale możemy was zapewnić, że na pewno spotkamy się za rok by po raz kolejny grać i pomagać – bo dobro wraca!

Fotorelacja przygotowana przez Pawła Jakubowskiego – fb.: Pawel Jakubowski Photography, ig: pawi_pl

 

 

 

Organizatorzy:

Szczypiorniak Bielsko-Biała

Miasto Bielsko-Biała

Gmina Jasienica

Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Piłka Ręczna Plażowa

 

Media i TV:

Kronika Beskidzka bielsko.tv
Bielskie Drogi Beskidzka24.pl
Radio Bielsko bielsko.info
Beskidzka Mama – Blog Portal Magazyn Parentingowy Business Consulting
Telewizja TVS BBFAN.pl Bielsko-Biała, Żywiec, Cieszyn
Cosiedziejetv Pawel Jakubowski Photography
  Race TV Live

 

Sponsorzy i partnerzy:

Fundacja Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia Kenty Bouw
Radek Legal pl – firma budowlana Fire Security
Kuna System Kawaleria budowlana
Giacomo Conti Darek’a Bouw
Santander Bank Polska Makaron Czaniecki
Stomatologia Dolińscy Bulten
Hotel Dębowiec Automatikon
Korczyk Škoda i KIA Befaszczot
Sypień Stomatologia Vitall Sport Rehabilitacja i Ortopedia
RENKO Ubezpieczenia Hotel na Błoniach
Artkomp-ideaart Śląski Związek Piłki Ręcznej
Hand-Bud II – Systemy Ogrodzeniowe, Bramy garażowe, Drzwi, Napędy Beskidzka Agencja Ubezpieczeniowa Barnat
Ramirent Poland ALBUD Okna i Drzwi
Tech-Przem ibis Styles Bielsko-Biała
Business Partners Club PUMA

Zdjęcia z imprezy znajdziesz w naszej galerii – tutaj

SZCZYPIORNIAK BIELSKO
× Co możemy dla Ciebie zrobić?