Mistrzostwa Śląska w piłce ręcznej plażowej Bielsko-Biała 04 -05/06/2022

8 czerwca, 2022

Mistrzostwa Śląska w piłce ręcznej plażowej po raz drugi odbyły się w stolicy Podbeskidzia – Bielsku-Białej. W tym roku rozgrywki przeprowadzone zostały przez dwa dni 04-05/06/2022 na boiskach plażowych pływalni “Start” w Cygańskim Lesie.

Do rozgrywek przestąpiły następujące drużyny:

1 miejsce – SPR GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA

2 miejsce – UKS PAWONKÓW

3 miejsce – MUKS Skałka -Śląsk Świętochłowice

 

1 miejsce – H.C. HUSTARIA LUBLINIEC

2 miejsce – MKS WiRy SIÓDEMKA MYSŁOWICE I

3 miejsce – MKS SIEMION SP 4 SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

 

1 miejsce – MUKS SKAŁKA -ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE

2 miejsce – AKADEMIA HANDBALLU RUCH CHORZÓW

3 miejsce – SPR SOŚNICA GLIWICE

 

1 miejsce – UKS PAWONKÓW

2 miejsce – MKS WiRy SIÓDEMKA MYSŁOWICE

 

1 miejsce – UKS PAWONKÓW

2 miejsce – MUKS SKAŁKA ŚLĄSK -ŚWIĘTOCHŁOWICE

3 miejsce – GALICZANKA/RUCH CHORZÓW

Klub KS Szczypiorniak Bielsko-Biała wraz ze wsparciem Śląskiego Związku Piłki Ręcznej był głównym organizatorem tego wydarzenia, które przyciągnęło najlepsze zespoły grające czynnie w piłkę ręczną plażową z całego województwa. Rozgrywki swoim patronatem objął sam Pan Prezydent miasta Bielska-Białej Pan Jarosław Klimaszewski, a BBOSiR wspierał nas technicznie przed i w trakcie wydarzenia. Wszyscy zaproszeni goście na czele z przedstawicielami wydziału sportu Urzędu Miasta Bielsko-Biała byli pod ogromnym wrażeniem zarówno poziomu rywalizacji jak i wysokiego poziomu przygotowania zaplecza sportowego. Pomimo deszczowej pogody zainteresowanie wydarzeniem było bardzo duże ze strony kibiców jak i rodziców naszych zawodników młodzików jak i młodziczek.

Nasi zawodnicy i zawodniczki spisali się na medal. Jest to dopiero początek przygody z plażówką, ale już widzimy w nich wielki zapał i potencjał do realnego rozwoju w tej dziedzinie. Dali z siebie wszystko i to jest najważniejsze!

Piłka ręczna plażowa cieszy się coraz większą popularnością i my jako KS Szczypiorniak Bielsko-Biała chcemy, aby ta dyscyplina zebrała jak największe rzesza kibiców i zawodników jak to tylko możliwe. Jesteśmy przekonani, że ta niesamowicie wciągająca dyscyplina sprawi, że w naszym regionie i województwie wiele osób zechce poznać tajniki piłki ręcznej plażowej. Gra fair play i wspaniała atmosfera (nawet przy złej pogodzie) na pewno zachęci do kibicowania naszym zawodnikom!

A już w lipcu, a dokładniej od 15 do 17 lipca, na Pływalni Start w Cygańskim Lesie odbędzie się kultowy już turniej Gramy Dla – Charytatywnie w Piłkę Ręczną Plażową. W tym roku turniej ma rangę European Beach Tournament co oznacza, że nasze piękne miasto odwiedza nie tylko drużyny z Polski, ale również z całej Europy!

Szczegóły wkrótce!

Pobierz – Komunikat II Turnieju Mistrzostw Śląska w Piłce Ręcznej Plażowej

 

SZCZYPIORNIAK BIELSKO
× Co możemy dla Ciebie zrobić?